8.ročník ISKRY si cez víkend poradil so Slovanom

HK ISKRA Partizánske - HC Topoľčany 1:7 (0:2, 0:1, 1:4)

góly ISKRY: Dobiaš

HK ISKRA Partizánske - HC Topoľčany 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

zápasy hodnotil tréner Tomáš Hirkala:

Náročný a opäť neúspešný víkend, kedy sme nevedeli kradnúť body proti favoritovi. Najviac nás môže mrzieť, že stále hľadáme strelca. Oba zápasy neboli z našej strany herne zlé, ale nevieme dobré veci dotiahnuť do úspešného konca. Hlavne za stavu 3:0 nastal obrovský zlom, kedy nám konečne doprial rozhodca dve presilové hry. No namiesto toho, aby sme sa do zápasu vrátili, sme spravili obrovské individuálne chyby, ktoré súper poľahky potrestal a zápas tak povediac ukončil s výsledkom, ktorí sme si nezaslúžili. Opäť sa potvrdilo aké je dôležité, aby sme sa vyvarovali rôznym podceňovaniam situácii a podobne. Nedeľa bolo z našej strany tak isto herne dobrá. Zápas súper rozhodol samostatným nájazdom a jednou presilovou hrou. Opäť sme stroskotali v zakončení. Napriek dobrej hre to bol zápas bez toho najdôležitejšieho, a to bez gólu z našej strany.

Liga starších žiakov AA

SLOVAN Bratislava - HK ISKRA Partizánske 21:1 (8:0, 6:1, 7:0)

góly ISKRY: Ličko

zápasy hodnotil tréner Viktor Štefanech:

V zápase so Slovanom nie je, čo hodnotiť. Vo všetkých činnostiach bolo na ľade iba jedno mužstvo. Najlepším hráčom nášho družstva bol jednoznačne Cvešper Filip.

Liga starších žiakov A

HK ISKRA Partizánske - HC SLOVAN Bratislava 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

góly ISKRY: Ištván, Seleš, Šebesta

zápasy hodnotil tréner Zdeno Tupý:

V prvej tretine sme boli aktívnejším družstvom, súpera sme dostávali pod tlak a vytvárali sme si šance. Zaslúžene sme šli do vedenia, ale po chybnom napádaní sme prepadli v útočnom pásme a súper prečíslenie 2 na 1 využil. V druhej tretine sme napriek početným šanciam strelili iba jeden gól. Ak by sme šli do prestávky s dvoj alebo trojgólovým vedením nikto by nemohol nič povedať. Príležitosti sme na to rozhodne mali. V tretej tretine začal súper preberať iniciatívu, nakoľko nám už začali dochádzať sily. Slovanu sa podarilo vyrovnať po individuálnej akcii, kedy ich hráč prešiel, cez našich štyroch hráčov. Našťastie sme sa ešte zmobilizovali a po vybojovanom puku na obrannej modrej sme po brejku šli do vedenia. To sme si už napriek záverečnému tlaku hostí postrážili a zaslúžene vyhrali.

Liga mladších žiakov AA

SLOVAN Bratislava - HK ISKRA Partizánske 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Liga mladších žiakov A

HK ISKRA Partizánske - HC SLOVAN Bratislava 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

zápasy hodnotil tréner Marek Gašparovič:

Vedeli sme, že nás nečaká ľahký zápas. No prvú tretinu hodnotím z našej strany veľmi dobre. Prehrali sme ju o jediný gól, hráči sa snažili plniť veci, ktoré sme si v šatni povedali. Vytvorili sme si nejaké šance, podarilo sa nám gólovo presadiť a brankár nás v náročných chvíľach podržal. Úvod druhej tretiny sme zaspali, dostali sme rýchle góly, prestali sme korčuľovať a Slovan ponúknuté šance využil. S pribúdajúcimi gólmi v našej sieti sa u nás strácala chuť bojovať a pôsobili sme až veľmi odovzdane. Súper nezvoľňoval a aj za stavu 0:8 hral, akoby ešte len nastúpil do zápasu. Nedokázali sme sa nakopnúť a dať možno nejaký gólik, ktorý by nám aspoň malý kúsok zvýšil na pohode.