Juniori ISKRY s historickým prvým víťazstvom

HC Petržalka 2010 - HK ISKRA Partizánske 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)

Góly ISKRY: Vaňo, Adamec

HC Petržalka 2010 - HK ISKRA Partizánske 3:6 (2:2, 0:4, 1:0)

Góly ISKRY: Grežďo A. 3, Magát 2, Paulovič,

Zápasy hodnotil tréner Tomáš Hirkala:

Prvý zápas sme hrali dobre, iba do stavu 2:0 v náš prospech. Potom prišlo veľké uspokojenie a mysleli sme si, že súper sa porazí sám. Hrali sme veľmi individuálne bez týmového ducha a mysleli sme iba na útok. Našou hernou nedisciplinovanosťou sme dovolili domácim dostať sa do vedenia 3:2. V tretej tretine sme to boli opäť mi, ktorí diktovali tempo hry. Urobili sme všetko pre otočenie výsledku v náš  prospech, ale opäť sme si vylámali zuby na brankárovi súpera a s výsledkom sme už nedokázali nič urobiť. V druhom zápase sme mali cieľ herne odčiniť predchádzajúci výsledok. Začiatok tomu cieľu aj nasvedčoval. Na súpera sme vybehli a od začiatku dostávali pod obrovský tlak. Z nášho tlaku sme nič nevyťažili a do vedenia 2:0 sa dostali domáci, ktorý boli vysoko efektívny v zakončení. Našťastie sme sa dokázali rýchlo spamätať a vrátiť sa do zápasu. Do konca druhej tretiny bol zápas jasne v našej réžii. V tretej tretine síce prišlo poľavenie a zápas sa už z oboch strán uberal nehokejovým smerom. Našťastie sme si zápas neskomplikovali a dotiahli ho do víťazného konca. Už druhý víkend po sebe sme dostali priučku v efektivite zakončenia. Naša aktívna nátlaková hra a strelecká prevaha musí byť vidieť aj na zápasovom skóre. Bohužiaľ sme opäť nedali góly a to nás stálo zisk plného počtu bodov.

štatistiky     sobota     nedeľa

Liga starších žiakov AA

HKM GLADIATORS Trnava - HK ISKRA Partizánske 7:1 (3:0, 0:1, 4:0)

Góly ISKRY: Mšáll

Zápas hodnotil tréner Viktor Štefanech:

Mali sme dobrý úvod stretnutia, kde sme zahodili 3 vyložené šance, ale práve naopak sme to boli my čo sme po prvej strele na našu inkasovali. Po tomto  momente domáci začali lepšie korčuľovať a mali hernú prevahu. Prvú tretinu sme prehrali 3:0. Do druhej tretine sme upravili zostavu a znížili na 3:1. Hrali sme solídny úsek hry, ale nepremenili sme ani jednu šancu, ktorú sme si vypracovali. Po hrubej chybe sme dostali gól na 4:1 a zápas sa zlomil. Musím však objektívne uznať, že domáci boli lepší a zaslúžene vyhrali

štatistiky

HC Topoľčany - HK ISKRA Partizánske 3:6 (0:3, 2:3, 1:0)

Góly ISKRY: Sedlár 2, Staňo 2, Mšáll, Gašparík

Nastúpili sme, len na 2 formácie. Od začiatku zápasu sme súpera zaskočili dobrým pohybom a umnou hrou. Na rozdiel od predošlého zápasu sme v úvode premenili ponúknuté šance a prvú tretinu vyhrali 0:3. Aj v ďalšom priebehu zápasu sme hrali kombinačný hokej a myslím si, že tím sme domácich zaskočili. V prípravný zápas pred sezónou sme s domácimi prehrali. Veľkú pochvalu si zaslúžia všetci hráči na čele s brankárom. Dali do zápasu svoje maximum a príkladne bojovali. Odmenou je víťazstvo 3:6.

štatistiky

Liga starších žiakov A

HK ISKRA Partizánske - HC Lamač 2:9 (0:4, 1:2, 1:3)

Góly ISKRY: Šebesta, Škvarenina

HK ISKRA Partizánske - HKM GLADIATORS Trnava 4:3 (3:0, 1:2, 0:1)

Góly ISKRY: Galko 2, Morosko, Harag

Zápasy hodnotil tréner Zdeno Tupý:

Zápasy boli diametrálne odlišné. V prvom stretnutí sme ťahali od začiatku za kratší koniec, všade sme boli neskoro a pôsobili sme ospalo. Svetlejšie momenty prišli až v druhej tretine, ale boli to len chvíľkové záblesky. Môžem povedať, že to bol náš suverénne najhorší výkon.
V sobotu sme na Trnavu vybehli od úvodu a dostávali ju pod tlak. Vypracovali sme si množstvo šancí a naopak súpera sme nepustili skoro k ničomu. Žiaľ ako u nás býva zvykom mali sme problém v koncovke. V druhej tretine sme po zbytočných chybách na útočnej modrej darovali hosťom 2 góly. Následne sme využili presilovku o dvoch hráčov a znovu odskočili na 2 góly. V tretej tretine sme opäť darovali jeden gól súperovi a aj napriek 2-3 vyloženým šanciam sme už neskórovali. Aj vzhľadom k pomeru striel 41:23 a celkovému priebehu nás môže mrzieť, že sme si sami z toho urobili drámu a nezvíťazili rozdielom triedy.

štatistiky     Lamač      Trnava

Liga mladších žiakov AA

HKM GLADIATORS Trnava - HK ISKRA Partizánske 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

HC Topoľčany - HK ISKRA Partizánske 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

HK ISKRA Partizánske - HC Lamač 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Zápasy hodnotil tréner Marek Gašparovič:

Odohrali sme kvalitný zápas v ktorom nás môže mrzieť iba jedna jediná vec a tou je zakončenie. Hrali sme výborne, vytvárali sme si šance, kombinovali sme, povedal by som, že sme boli v určitých fázach hry lepším mužstvom, brankár nás držal stále v hre no bohužiaľ, celé naše snaženie bolo odmenené iba jedným bodom. Súperov väčší dôraz v predbránkovom priestore a náš pár sekundový herný výpadok nás stal lepší výsledok.

štatistiky

HK ISKRA Partizánske - HKM GLADIATORS Trnava 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Povedal by som, že o kus ťažší súper aký bol v piatok. No naša hra bola prvú tretinu výborná. Držali sme so súperom krok. Druhú tretinu sme neboli tým mužstvom ako tú prvú. Stáli sme, nechali sme súperovi príliš veľa času čo dokázal využiť. V záverečnej tretine sme sa už iba na 50% vrátili k hre, ktorú sme hrali na začiatku zápasu.