MAREK GAŠPAROVIČ ČARUJE V BRÁNE DOLNÉHO KUBÍNA!!!

Mužom ISKRY sa 18.2. sezóna skončila. 

Ale nie všetkým ...

Marek Gašparovič Samuel Klepanec si sezónu predĺžia v MHK AUTOCAR Dolný Kubín. 

Ako prišlo k spojeniu spomínaných hráčov a MHK AUTOCAR Dolný Kubín nám prezradili samotní hráči. 

Marek Gašparovič: Tréner Marek Adamik mi volal v priebehu januára, či by som mal záujem vypomôcť Dolnému Kubínu v playoff. Po dohode medzi klubmi som sa spojil s Marek Hubom, manažérom Kubína a dohoda bola na svete. Spolu so Samuelom Klepancom sme cestovali do Kubína už ku koncu nadstavbovej časti. Odohrali sme 3 zápasy, spoznali sme sa s hlavným trénerom Jánom Plevom a aj so statnými chalanmi. Zápasy boli fajn, východná skupina bola o trochu iná ako tá západná, ktorú sme odohrali s Iskrou. Domácou výhrou nad Liptovským Mikulášom sme si vytvorili príjemnú náladu pred playoff. 

Samuel Klepanec: Moja sezóna začala v HK ISKRA Partizánske,kde som odohral väčšinu zápasov sezóny vo veľmi dobrom kolektíve chalanov. Počas sezóny som si užil každý jeden zápas a keď sme už vedeli, že 18.2. nám sezóna končí, Tréner Marek Adamik prišiel za mnou, či by som nemal záujem pomôcť v play-off Dolnému Kubínu. V tom čase už bol Marek Gašparovič s vedením Dolného Kubína dohodnutý a tak som tú ponuku prijal. Hneď o dva dni som už odohral prvý „oťukávací“ zápas v Sabinove, ktorý sme vyhrali 5:2. Aj napriek tomu, že som hral za Dolný Kubín, tak som stále sledoval výkony našich chlapcov v ISKRE, kde v posledných zápasoch predviedli, že vieme aj vyhrávať, z čoho som mal obrovskú radosť. Bolo mi smutno, že to s nimi nemôžem naplno prežívať ...

Nadstavbovú skupinu „E“ MHK Dolný Kubín vyhral a v tabuľke postupových družstiev do playoff im patrilo 7. miesto a štvrťfinálový súper HK DUKLA Senica, ktorá postúpila z druhého miesta v skupine „C“. O tom, kto bol favoritom tejto dvojice asi písať veľa netreba. Hráčov z Dolného Kubína čakalo na štadióne v Senici doslova peklo, ale ten, kto sledoval zápasy v sobotu a v nedeľu musí uznať, že hráči Dolného Kubína sa domácich nezľakli a umnou hrou vyhrali oba zápasy. Nemalú zásluhu na oboch víťazstvách má aj brankár Marek Gašparovič, ktorý doslova čarovala v nedeľnom zápase zatiahol roletu a nepustil za seba žiadny puk. 

                                                                                                     zdroj: FB HK Sabinov

A ako hodnotia obaja hráči prvé dva zápasy play off?

Marek Gašparovič: Čakala nás Senica. Ja osobne som vedel približne čo nás čaká, že to nebude prechádzka ružovou záhradou. Pred zápasom sme si povedali čo chceme hrať, tréner Pleva si naštudoval súpera, ukázal nám kde je ich najväčšia sila a na čosi máme dať najviac pozor. Za zmienku stojí, že som na rozcvičke v prvom zápase zlomil „holder“ na korčuli. Celú rozcvičku som presedel v šatni čakajúc na náhradné korčule, ktoré práve zháňal náš realizačný tím. Ku koncu rozcvičky som sa vybehol pokorčuľovať v náhradných korčuliach, ktoré boli o číslo a pól väčšie od mojich, pretože iné sa nenašli. No na veci to nič nemenilo. Chalani s trénerom mi verili a išli sme za spoločným cieľom v prvom zápase. Oba zápasy boli veľmi náročné, či už po fyzickej, alebo psychickej stránke, keďže 2500 ľudí na oboch zápasoch je náročne si nevšimnúť po celých 60 minút zápasu. Snažili sme sa sústrediť na náš výkon, hrali sme obetavo, srdcom, jeden za druhého, chalani mi neskutočne pomáhali vzadu a to, že udržíme nulu a umlčíme domácich fanúšikov sa nám asi ani nesnívalo. Treba určite vyzdvihnúť aj Senickú organizáciu, bol to zážitok hrať dva tak kvalitné zápasy v takej atmosfére, akú vytvorili domáci fanúšikovia. Určite na to tak skoro nezabudneme. Hoci neviem, ako sa chalan, ktorý mi požičal korčule volal, no ak to bude čítať tak ho chcem pozdraviť a popriať, nech sa mu v korčuliach darí minimálne tak, ako mne. Spoluhráči z Kubína mi po druhom zápase vraveli, že ich mám od neho kúpiť. Uvidíme v najbližšom domácom zápase v Kubíne, či to bolo o korčuliach. Každopádne chlapcom ďakujem za predvedenú hru. Treba si ešte užiť tieto dve výhry a pomaly sa začať sústrediť na domáci zápas v Kubíne.

Samuel Klepanec: V play-off sme nastúpili proti silnej Senici. Keďže sme už tam počas základnej časti odohrali jeden zápas, tak som tušil, čo nás tam čaká. Tímovým výkonom a dobrou defenzívnou hrou sa nám podarilo v oboch zápasoch favorita poraziť a po víkende sme vo vedení 2:0 na zápasy. Aj keď to máme dobre našliapnuté, tak musíme stále myslieť na to, že posledný krok je ten najťažší a na postup potrebujeme ešte jednu výhru. Verím, že to dotiahneme do víťazného konca a postúpime do ďalších bojov o postup do prvej ligy...

Marek a Samo držíme palce a výsledky sledujeme ďalej...