Mládež ISKRY má za sebou ďalší súťažný víkend

HK ISKRA Partizánske - HK Levice 4:3pp (1:2, 1:0, 1:1, 1:0)

Góly ISKRY: Beniak, Adamec, Magát, Dobiáš

HK ISKRA Partizánske - HK Levice 4:3 sn (0:0, 2:1, 1:2, 0:0)

Góly ISKRY: Grežďo A. 3, Prídavok

Zápasy hodnotil tréner Tomáš Hirkala:

Víkend sa mi ťažko hodnotí. Napriek štyrom získaným bodom vládne určite nespokojnosť s našim výkonom. Prvý zápas mal z našej strany veľa ukážkových vecí z našej hry. Na druhej strane sme mali veľmi dlhé úseky kedy sa naša hra uberala nesprávnym smerom. V zápase sme nemali tempo a chýbala nám potrebná iskra a väčšia chuť po víťazstve. Pred druhým zápasom sme si povedali čomu sa musíme vyvarovať. No namiesto toho, aby naša hra gradovala, išla bohužiaľ z kopca. Ušla nám hlavne tretia tretina kde sme sa dostali do zbytočných vylúčení a súperovi sa podarilo zápas otočiť. Našťastie sa nám podarilo v závere vyrovnať a v nájazdoch ukradnúť aj druhý bodík. Musíme sa z tohto zápasu veľmi rýchlo poučiť. Zmeniť svoj prístup a správanie sa v niektorých zápasových situáciách.

Liga starších žiakov AA

HK RUŽINOV 99 Bratislava - HK ISKRA Partizánske 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)

Góly ISKRY: Hatala

Zápas hodnotil tréner Viktor Štefanech:

V Ružinove sme nastúpili oslabení o Štepku a Sedlára. Prvú tretinu sme však mali dobrú. Pred koncom tretiny sme šli do vedenia 0-1. Využili sme presilovku. Škoda však, že sme hneď inkasovali vyrovnávajúci gól. Druhú tretinu nás domáci prevýšili a jasne vyhrali. Ich prevaha pokračovala aj v tretej tretine a zaslúžene zápas dotiahli do víťazného konca. Mrzí ma slabá efektivita streľby. Nakoľko sme si vypracovali dostatok šancí, ale strelili iba 1 gól. Za prístup a bojovnosť však musím chlapcov pochváliť.

Liga starších žiakov A

HK ISKRA Partizánske - MMHK Nitra 2:7 (1:3, 0:1, 1:3)

Góly ISKRY: Ištván, Škvarenina

Zápas hodnotil tréner Zdeno Tupý:

Hostia boli od začiatku lepším družstvom. V prvej tretine nás prakticky k ničomu nepustili, ale len so šťastím sme prehrávali iba o 2 góly. V druhej tretine sa obraz hry trochu vyrovnal, dávali sme pozor v defenzíve a dokázali sme aj pohroziť smerom dopredu. Tretia tretina priniesla podobný obraz a dokonca sa nám podaril aj kontaktný gól na 2:4, ale v zapätí sme 2x inkasovali a bolo po zápase. Mrzieť nás môžu hlavne zbytočné vylúčenia, ktoré prišli počas našich presiloviek. Hráčov však musím pochváliť za bojovný výkon a prístup k zápasu.

Liga mladších žiakov AA

HK RUŽINOV 99 Bratislava - HK ISKRA Partizánske 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Zápas hodnotil tréner Marek Fraňo:

V úvodnej tretine sme nehrali podľa našich predstáv. Hra bola rozháraná, málo sme sa tlačili do streľby. Druhá a tretia tretina bola lepšia z našej strany a v určitých fázach hry sme boli lepším družstvom. Nepodarilo sa nám však streliť gól a bez toho nemôžme pomýšľať na úspech. Aj napriek prehre však nemožno uprieť všetkým snahu.

Liga mladších žiakov A

HK ISKRA Partizánske - MMHK Nitra 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

Zápas hodnotil tréner Marek Gašparovič:

Ťažký súper z Nitry bol lepší vo všetkom, no zápas sme si skomplikovali viac ako sa dalo a to najmä našou pasivitou a nedôrazom, Vôbec sme nekorčuľovali čo sa odzrkadlilo na počte našich vylúčení. Chýbala mi bojovnosť s chcenie troška znepríjemniť súperovi hru. Súper dostával veľa priestoru z čoho ťažili a často krát sme dostávali góly do prázdnej brány. Pozitívum v zápase je určite naše góly, ktoré vznikli vedome po súhre viacerých hráčov, zdvihnutí hlavy a presnej prihrávke. Verím, že sa z tejto prehry poučíme a do ďalšieho zápasu nastúpime minimálne s väčšou chuťou bojovať.

Liga prípraviek 5. ročník

HC Topoľčany - HK ISKRA Partizánske 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

Zápasy hodnotil tréner Filip Tupý:

Chalanov musím za výkon pochváliť. Už od úvodu zápasu sme boli lepším tímom. Vytvárali sme si veľké množstvo šancí, hlavne vďaka dobrému pohybu a kombinačnej hre, ktoré sa nám darilo premieňať. Zároveň sme súpera takmer vôbec nepúšťali do šancí, vďaka dôslednej obrane a rýchlemu backcheckingu. Čo sa podpísalo na výsledku a zaslúžene sme prvý súťažný zápas vyhrali.