Výsledky ďalšieho súťažného víkendu ISKRY

HAMIKOVO Hamuliakovo - HK ISKRA Partizánske 9:3 (3:0, 3:1, 3:2)

K-Classic 1. liga dorastu

HK ISKRA Partizánske - SPORT TREND Žiar n. Hronom 5:1 (0:0, 5:0, 0:1)

Góly ISKRY: Beniak, Božik, Reisel, Štrba, Benca

zápas hodnotil tréner Vladimír Pekarčík

Nakoľko v našej šatni zúri veľká maródka tak sme do dnešného zápasu sme išli len s trinástimi korčuliarmi. Prvá tretina nebola podľa našich predstáv. Boli sme málo dôrazný, slabšie sme korčuľovali a hlavne sme sa nedokázali strelecký presadiť. V druhej tretine to bolo už o niečom inom. Chalani si dali povedať a rázom sme boli dôraznejší vo všetkých činnostiach a to sa prejavilo aj na skóre. Škoda len, že chalani nepokračovali v nasadenom trende aj v tretej tretine, ale vrátili sme sa k hre z prvej tretiny Každopádne zisk troch bodov nás teší.

MšHK Prievidza - HK ISKRA Partizánske 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Góly ISKRY: Reisel

Dnešný zápas nám moc nevyšiel. Robili sme veľa individuálnych chýb a doplatili sme na to. Domáci dominovali vo všetkých herných činnostiach.

Liga starších žiakov AA

HK ISKRA Partizánske - HAMIKOVO Hamuliakovo 1:13 (0:3, 1:6, 0:4)

Góly ISKRY: Sedlár

zápas hodnotil tréner Viktor Štefanech

V dnešnom zápase sme podali bojovný výkon. Napriek chybám, ktoré sme urobili a slabom dôraze pred bránou nemôžem hráčom nič vyčítať. Hrali na hranici svojich možnosti. Dostali príležitosť  všetci hráči a aj chlapci z ôsmeho ročníka.

Liga starších žiakov A

HK DUKLA Trenčín - HK ISKRA Partizánske 11:1 (4:0, 2:1, 5:0)

Góly ISKRY: Čangel

zápas hodnotil tréner Ivan Valach

Proti silnému súperovi sme podali na naše pomery nadpriemerný výkon. Druhá tretina bola najlepšia z našej strany. Ale pochvala patrí celému mužstvu za sústredený výkon počas celého zápasu. Super bol nad naše sily.

MHKM Skalica - HK ISKRA Partizánske 11:3 (4:1, 2:2, 5:0)

Góly ISKRY: Sedlár, Filo, Šebesta

Do zápasu v Skalici sme nastúpili s 5-timi hráčmi 7. ročníka. Domáci boli po celý čas hokejovejší, ale výsledok aj vzhľadom na počet striel je pre nás krutý. Mali sme slabý dôraz pred oboma bránami a hlavne sme zaostávali v súbojoch 1 na 1 kde bola Skalica jasne lepšia. Pozitívom bol výkon chlapcov o rok mladších, ktorí po hokejovej stránke predčili našich ôsmakov.

Liga mladších žiakov AA

HK ISKRA Partizánske - HAMIKOVO Hamuliakovo 2:4 (0:2, 0:2, 2:1)

zápas hodnotil tréner Marek Fraňo

Prvú tretinu sme prehrali zlepenými gólmi. V druhej sme sa snažili, ale po našich chybách sme inkasovali. Tretia tretina bola z hľadiska našich gólov najlepšia a súperovi sme odskočili na 2 góly. Zápas z našej strany nebol ideálny, akoby sme sa hľadali a nevedeli sa presadiť. Treba sa poučiť z chýb a na tréningoch zodpovedne makať.

Liga mladších žiakov A

HK DUKLA Trenčín - HK ISKRA Partizánske 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

zápas hodnotil tréner Zdeno Tupý

Do Trenčína sme vycestovali v oklieštenej zostave, napriek tomu sme odohrali veľmi dobrý zápas s kvalitným súperom. Od začiatku nám robila problém rýchlosť domácich na malom ihrisku. Mrzieť nás môže hlavne druhá tretina, v ktorej sme viedli 2:0 necelé 3 minúty do konca, ale domácim sa podarilo dorovnať. Tretiu tretinu sme mali tiež dobre rozbehnutú, ale za stavu2:1 sme už fyzicky odišli.

MHKM Skalica - HK ISKRA Partizánske 3:3 (0:1, 2:2, 4:1)

Prvá tretina bola z našej strany horšia, no paradoxne sme ju vyhrali. V druhej sa hra zlepšila, napriek tomu, súper viedol o gól a my sme ju dorovnali až v powerplay. Tretiu časť nás položili na kolená rýchle góly domácich, na čo sme nedokázali odpovedať. Nemožno hráčom uprieť snahu, ale proti dobre korčuľujúcemu družstvu sme sa nevedeli presadiť.

Liga prípraviek P5 západ

HK ISKRA Partizánske - MHKM Nitra 0:6 (3:4, 1:6, 3:8)

zápas hodnotil tréner Tomáš Hirkala

Máme za sebou veľmi náročný zápas. Na jednej strane síce aj spokojnosť, hlavne s prvou tretinou. Celkovo po celý zápas sme nehrali zle a zaslúžili by sme si aj lepší výsledok. Na druhej strane sme robili obrovské množstvo individuálnych chýb, ktoré boli doslova zbytočné a vyplynuli z našej obrovskej nedisciplinovanosti. Myslím si, že napriek väčšiemu počtu gólov v našej sieti si vieme nájsť aj v tomto zápase množstvo pozitívnych vecí, z ktorých sa vieme odraziť a zoberieme si ponaučenie z chýb, ktoré sme v zápase urobili.

Liga prípraviek P4 západ

ISKRA Bieli - HOBA Bratislava 7:3 (4:1, 3:2)

ISKRA Bieli - HK Senica 30:3 (20:2,10:1)

ISKRA Červení - HOBA Bratislava 6:5 (1:2, 5:3)

ISKRA Červení - HK Senica 17:3 (10:1, 7:2)

V nedeľu privítali naši štvrtáci na domácom ľade súperov z HOBY Bratislava a HK Senica, s ktorými si zmerali sily v rámci turnaja organizovaného západoslovenským hokejovým zväzom. HK Iskra v ňom mala zapojené dve družstvá. Iskra červení a Iskra bieli. Až na jeden zápas (v ktorom sme mali takisto obrovskú hernú prevahu a len heroický výkon súperovho brankára nám v ňom nedovolil zvíťaziť a prehrali sme v ňom 1:2), sme dokázali zvíťaziť vo všetkých stretnutiach. Po turnaji mohli tréneri Marián Ďurech a Igor Valach vysloviť veľkú spokojnosť s predvedeným výkonom a ďalším herným progresom.